21 Mart 2013 Perşembe

Ben Bir "IKEA"kolikim!

KısaKahveMolası'na tıklarken, daha çok seyahat yazıları bekliyorsunuz, biliyorum. Seyahate gidecek olanların, yaz tatili için öneriler bekleyenlerin yeni fikirlere ihtiyacı var bu aralar. Özellikle, Tayland hakkında detay isteyen çok mail geliyor. Hatta sizlere cevap olarak attığım maillerden, ayrı bir yazı hazırlamayı da düşünüyorum. Çünkü sorduğunuz bazı soruların cevapları blogumda yeterince açık değil gerçekten. Gönderdiğiniz tüm mailler benim için çok değerli, hepsini hızla yanıtlamaya çalışıyorum. Mailler sayesinde iletişimde kaldığım herkese lafı açılmışken, buradan da bir selam yollayayım :) Desteğiniz için çok ama çok teşekkür ederim.Ama bu ara, taşınmanın ve tadilat yapmanın verdiği, başka bir bakış açım var her şeye. Gittiğim bir cafe'deki dekorasyonu ayrı bir gözle inceliyorum veya bir gazete haberinin arka planında gözüken bir spot lambaya takılıyor gözüm. O yüzden, bir kaç dekorasyon yazısı yazmak, bana daha kolay gelebilir bu ara.


Benim için, ev eşyası ve dekorasyon denince, tüm öneriler, tüm fikirler bir yana, Ikea'nın yeri bir başka yana. Başlıkta dediğim gibi, ben bir 'IKEA'kolikim... Ve maalesef, baştan söyleyeyim, Ikea düşmanları (böyle bir grup var çünkü veya ben çok sevdiğimden öyle algılıyorum:) ) ne taraftan eleştirirse eleştirsin, beni bu sevgimden döndüremezler. Bende Ikea sevmek için sebepler o kadar çok ve güçlü ki, farkettim ki, bugüne kadar karşı tezle gelen hiç bir kişi beni en ufak caydırma cümlesi kuramıyor. En iyisi buradan, daha kalabalıklara anlatmak ve bu konuyu tartışmaya açmak diye düşündüm. Bakalım bu yazıyı okuyanlar ne düşünüyor Ikea hakkında?


1. Fiyatları mantıklı. Her bütçeye hitap eden mobilya burada var. Özellikle kiralık bir evde oturuyorsanız, başka bir eve geçerken, düşünmeden kapının önüne koyabileceğiniz mobilyalar alabilirsiniz.


2. Tasarımlar çok zevkli. Country, minimal veya klasik izler taşıyan, farklı renk alternatifi olan bir çok model var. Bana kalırsa herkesin zevkine hitap edecek mobilya mevcut.


3. İkea'da dolaşmak çok eğlenceli. Küçücük evler için akıllıca çözümler, her baktığımda ayrı fikir edindiğim bir sürü farklı bölüm... Ucuza kahve (ki benim için çok önemli :) ) Gerçi kahve her zaman iyi olmayabiliyor :)


4. Bir sürü değişik fikir sahibi oluyorum. Gezerken onlarca kez aklımda olmayan bir fikri bulup eve uygulamışlığım vardır...
5. Dünyanın her yerinde satmak için, bir çok kalite sertifikasına sahipler. Bu yüzden boyalarına, malzemelerine güvenim sonsuz. Sağlıklı eşyalar olduğundan eminim.
6. Çok düzenli işleyen bir sisteme sahipler. Bayılıyorum bu düzene. Önce gör, sonra yemek ye, dinlendiysen aşağı in ve al, en son da aldığın şeyi haftalarca beklemeden depoda bul, topla götür... Kargosu da uygun, isteyene montaj ve artık uygun fiyata dikiş imkanları sunuyor. Hata mı var, kutudan eksik parça mı çıktı, IKEA anında eksperleri kapıya yolluyor! (Yaşadık, biliyoruz :) )

Başka bir yazıda, kendi evimden IKEA manzaraları da paylaşabilirim.

Peki, var mı başka benim gibi IKEAkolik?

12 yorum:

Aybike dedi ki...

Ben varim, ben varim! Cok ugrastilar, cok, yok malzemesi kotu dediler, hic ise yaramadi!Blogdaki resimlerdeki sandalyelerden mutfagimda, hali ve lambadan odamda var. 2008'den beri her sene kataloglarini sakliyorum arada eskileri acip yine ayni heyecanla bakiyorum..Evet ben de bir IKEAkoligim! :)

KısaKahveMolası dedi ki...

Aybikeciiim! Bu yazıya senin de benim kadar heyecanla yorum yazacağını biliyordum tabii ki! Yaşasın İkea kardeşliği!!! :)

Murat dedi ki...

Bi de isveç köftesi var, onu da unutmamak lazım bence :)

KısaKahveMolası dedi ki...

Bir de prenses pasta var, esas ben onu çok seviyorum kahveyle :)))

Burcin Toprakçıoğlu dedi ki...

Ikea yı bende çok seviyorum ama maalesef eskişehirde yok

KısaKahveMolası dedi ki...

Burçin neyseki artık internet alışverişi de var. Hatta ben bu ara fazla sık gittiğim için, almayı düşündüğün ürün olursa mail ile haberleşelim, sana yorumlarımı yazarım :)

Seadare dedi ki...

IKEA düşmanlarının problemi, IKEA'yla dekorasyon yapmayı bilmemeleri..Alakasız, zevksiz, estetik yoksunu mobilyalarının arasında IKEA'dan aldıkları herhangi bir parça hem uyumsuz duruyo, hem de ondan 30 yıl ömür ve masif performansı beklemeleri garip kaçıo..

Önemli olan, IKEA'yı set halinde biraraya getirebilmek..

aysegul ersin dedi ki...

Ben de ben dee ikeakolikimmm ;) artik ev dekorasyonundan cok cocuk bolumu hayranligi modundayimmm ;) saatlerce gidup cocuk reyonunda oynayip bol bol malzeme topluyoruz eve ketifle ;)

KısaKahveMolası dedi ki...

Evet IKEA diğer mobilyalarla uymayabiliyor bir de.
Ayşegül, IKEA'yı bana tanıtan insan işte! İstanbul'a gezmeye gelip, 2 gün IKEA gezmiştik :))

aysegul ersin dedi ki...

burdaki fotoların her birine tıklanıp yorum yapabilmek istiyorummm:)) gün içinde içim açılsın diye defalarca baktığım bu sayfada ne güzel seçme bu güzel resimleri görebilmek !

aysegul ersin dedi ki...

buradaki resimlerin her birine ayrı ayrı yorum yazasım var :) her gün içim açılsın diye defalarca baktığım bu sayfada bu güzel seçme resimleri ve senin zevkini görmek de bir harika !!

essra dedi ki...

bende ikea nin tasarimlarini begeniyorum hem guzel hem uygun oluyor! ama en cok ardanin odasina yariyor:)) umarim evini hayalindeki gibi dekore edebilirsin cnm kolay gelsin :)