10 Ekim 2011 Pazartesi

Ankara'nın göbeğinde bir Avrupa Cafe'si...

"Siz yola çıkın yeter, biz yolunuzun üzerinde olacağız" diyen Kafes Fırın, Eskişehir yolu üzerindeki Opet'in tam yanında. İçeride benzinlik yanında olduğunuzu asla hissetmeyeceğiniz bir hava esiyor. Özenle pişen ekmekler, seçemeyeceğiniz kadar çok pastalar, poğaçalar, yiyecekler vitrinde harika gözüyor.

Ankara'da bir değişiklik yaşamak istediğinizde kolaylıkla bulacağınız mekanın kahveleri özellikle harika. İnternet sitesinde bu kahveleri kumda ağır ağır pişirdiklerini okudum. Ağır pişen Türk kahvesinin lezzeti, olması gereken özenin göstergelerinden yalnızca biri. Ancak bu derece özenle ve sevgiyle yaklaşılan bir mekan insanı böyle etkileyebilir. Kafes benim Ankara'daki favori dinlenme noktam diyebilirim.

İç tasarım son derece sade ve güzel, abartıdan uzak, dinlendirici. İsterseniz geniş bahçe bölümünde oturabilirsiniz, isterseniz de yerleri sokak taşlarıyla kaplı iç mekanda mutfaktaki hareketi izleyebilirsiniz. 

Burada poğaça da ana yemek de satıldığı için fiyat aralığı 3-5 TL'den başlayıp yiyeceğiniz ürüne göre 25-30TL civarına kadar uzanıyor.

2 yorum:

Aybike dedi ki...

Guzel Ankara'nin guzel Kafesini herkese duyuran super bir yazi olmus! :)

BuDaBenimHayatım dedi ki...

Aybike Hanım, yazıyı beğendiğiniz için çok teşekkürler. Yakında Kafes'i bir kez daha yazacağım bu kez bolca fotoğrafını da ekleyeceğim..