10 Şubat 2012 Cuma

90'lar - Teknolojiyle Yaşamaya Henüz Alışmamıştık


En yaygın teknolojik araçlarımızın; tv, teleteks, ev telefonu, faks, tetris veya gameboy'lar olduğu yıllar...
Bulaşık makinalarının ve tam otomatik çamaşır makinalarının yaygınlaşması bile 90'lı yıllarda başladı.
Türkiye'de, Necmettin Erbakan'ın başında olduğu Refah Partisi güç kazanıyor. 93'te Turgut Özal vefat edince, Süleyman Demirel köşke geliyor. Tansu Çiller, İsmet İnönü, Mesut Yılmaz gibi isimler siyasetin içinde, küçük çocukların bile siyasetçilerin tamamını en azından bildiğini düşünebiliriz, az çok herkes taklit yapmıştır.


Bizim hayatımızda neler vardı? İşte o yıllarda sıkça kullandığımız bazı eşyalar:Benim bir sürü kitabım vardı. Ayşegül serilerin düzenli çıktığını ve kırtasiyeye geldiğini hatırlıyorum, heyecanla beklerdim... İşte heyecanla beklediklerimiz:
Gazete Kuponları!Tsubasa


Bizimkiler

Büyük değişimler geçirseler de, bir kısmı hala hayatımızın içinde olan şarkıcıların "kaset"lerini alırdık. Kasetten kasete kayıt, kendi sesimizi kaydetme gibi şeyler de en eğlenceli işlerdi...              
Hiç değişmeyen tek şey: Hakan Peker!


"Bakkal"dan neler alıyorduk?
Aklıma gelenler...Maalesef mahallelere ayı oynatan adamlar gelirdi...
Solo testte 1 tane bırakmak önemliydi!


2 yorum:

Aybike dedi ki...

Inanilmaz bir yazi olmus..Resmen cocukluguma dondum..Sulugozun acisi bitince atardim ben, bir de o kimin yaptigi belli olmayan plastik paketli meybuzlari hepimiz yedik de hic hastalanmadik ya inanamiyorum! :) Aysegul Alplerde kayaga gidince cok ozenmistim,ben daha yeni gidebildim :)

Adsız dedi ki...

Hayatımızdan neler gelmiş neler geçmiş.....
Hatırlattığınız için teşekkürler.