15 Şubat 2012 Çarşamba

Phuket'te Maymun Şov

Phuket yazılarına uzunca bir ara verdikten sonra bugün kaldığım yerden devam ediyorum.
Son yazı için: http://kisakahvemolasi.blogspot.com/2012/01/phukette-fil-safarisi.html

Müslüman rehberimizi hatırlayacaksınız, yola onunla ve onun Budist şoförüyle devam ediyoruz. Rehberimizin İngilizcesini anlayabilmek gerçekten zor, buna rağmen sürekli konuşuyor. 15 yaşındaki oğlunun 3. karısını aldığını anlatıyor. Kendisinin sadece 2 karısı varmış, oğlu ise en az babası kadar hızlı çıkmış. Çocukluğunda babasının her sene bir kadın bulduğunu, ama annesinin her seferinde silahı eline alıp diğer kadını defettiğini kahkahalarla anlattı...

Anıları bitmeyen rehberimiz sayesinde yol saatlerce sürmüş gibi gelse de, maymun şovun yapılacağı yere 10 dakikada geldik. Öyle görkemli bir yer ve şov filan değil, bir kaç ağacın altında, bir ailenin tek katlı evi var, onların yakalayıp yetiştirdikleri maymunları görüp, izleyip sevebiliyorsunuz.

Eğitmeniyle birlikte - Şovu da hangisi yapıyor belli değil!
Hepsini tek tek yere atacak...
Köşelerde direksiyonu çevirmeyi bile akıl ediyor!
Kob-Khun-Ka  yapıyor (Teşekkürler yani)
Abisi ve ablası onu Deniz'in kucağına oturtuyor.
Tokalaşmayı öğrenmiş ama umrunda mı? Mesaisi ne zaman bitecek diye bekliyor...
İşte benim kucağımda. Bir gün önce uğradığım maymun saldırısından sonra pek samimiyet gösteremiyorum :)
Bu yazıya ait videolar da var, ama biraz montajla düzeltme yaptıktan sonra ekleyeceğim. Ayrıca, maymun Mr.George'un abisi ve ablası (fotoğraflardaki kişiler, sahibi ve sahibesi) öyle komiklerdi ki, onları mı izleyeyim Mr.George'u mu şaşırdım, videoları izleyince abi ve ablanın şovmen tarafları hoşunuza gidecek :)

Hiç yorum yok: